Ako prišla rýchla šelma o život.

7. 5. 2018 22:00

Už 39 rokov majú milovníci anglických športových veteránov Vianoce v máji.
Vtedy usporiada Klub anglických športových áut z Viedne jazdu do vrchu Braunsberg, týčiacemu sa nad mestečkom Hainburg. V tomto roku tieto naše Vianoce usporiadali 6.5. Bolo sa tradične na čo pozerať. Parkovisko sa hemžilo takými autami, ktoré u nás na Slovensku len tak nevidieť. Nebudem opisovať, koľko tam bolo MG, Triumphov, Lotusov a Roverov, podrobnosti nájdete vo fotogalérii. Slovensko som reprezentoval tradične len ja na mojom Triumphe TR 3 A. Fungoval som ako jazdec, aj ako fotograf. Usporiadatelia mi pridelili číslo 1, a preto som mohol nafotiť všetkých krásavcov. Štartuje sa podľa značiek. Keďže mam číslo 1, za mnou štartujú zvyšné Triumphy. Po prejdení Triumphov začali Braunsberg zdolávať anglické šelmy Jaguare. Štartuje sa po minúte. Zrazu niekoľko minút nič nejde, pozriem hore do cieľa a tam stúpa dym. To je zlé. Bežím do cieľa, plamene zachvátili krásny 12-valcový Jaguar. Nepomohlo ani 8 hasičákov. Oheň sa šíril zo zadnej časti z nádrže. Všetky hasičáky vystriekané. Nič sa nedalo spraviť, len smutne pozerať, ako pažravé plamene pohlcujú interiér, okná a pneumatiky vybuchujú. Majiteľovi a nám zostali len oči pre plač. Pomohol až príchod profesionálnych hasičov, ktorí pokryli Jaguar hrubou vrstvou peny a zadusili plamene... A rozprávky je koniec. Pred pol hodinou krásna šelma zdolala kopec a zrazu je z nej kôpka šrotu. Smutný koniec. Po dvoch hodinách preteky pokračovali ďalej. A kto vyhral? To nebolo rozhodujúce. Miesto Vianoc sme mali kar.


Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje
Autor: Vielen Dank
Dátum: 9. 5. 2018 o 21:16
Lieber Marian!
Danke für die schönen Fotos vom Sterben unseres Jaguras. Ein wirklich spannendes Wochenende hast du auf Film gepannt. Die Schönheit der Fotos ist beeindruckend. Vielleicht kannst du mir ein paar Fotos schicken die wir ausbelichten können und in unserem CLublokal aufhängen können.
Danke dass du jedes Jahr so tolle Fotos vom Braunsberg machst.
Liebe Grüße
Gregor
Autor: Jozef V.
Dátum: 9. 5. 2018 o 0:03
Perfektné fotky .
Samozrejme nikomu neprajem takýto osud auta.
Ja by som ho krásnym Jaguarom nenazval, skorej zbedačeným chudákom, ktorého si majitel vôbec nevážil a čudujem sa usporiadateľom, že ho tam s takýmto šrotom pustili- tak to aj dopadlo.
Autor: Miro
Dátum: 8. 5. 2018 o 8:20
Asi presne viem, kde to začalo horieť. Ja som na tom mieste už robil úpravu.
Je to strašné
Autor: Mária Vaškovičová
Dátum: 8. 5. 2018 o 4:27
Je mi to ľúto. Vyzerá to hrozne.
Autor: Viliam
Dátum: 7. 5. 2018 o 22:26
Ľutujem ŠELMU-ešte že mám len 6-valcov......Viliam

Kontakt: marian@bazala.sk