Tatranský Oldtimer I

6. 7. 2020 09:44

Tatranský Oldtimer.
Najkrajšia tohoročná veteránska akcia je úspešne za nami. Pod Tatrami dýchali pravý Tatranský vzduch do svojich motorov najkrajšie auta zo štyroch okolitých štátov. A skadiaľ ich bolo najviac? Klasicky z druhého brehu Moravy. Tam mali štátny sviatok, tak si naši bratia predlžili ubytovanie v Hoteli Morava o niekoľko dni a užili si dovolenky v teraz našich drahých Tatrách. Najväčší a najdlhší krásavec bola Tatra 80 z roku 1932 ktorú priniesol Jaroslav Koníček samozrejme z druhého brehu Moravy. Také iste auto mal aj prezident Masaryk. Pohana ju 12 valcový vodou chladený motor. Ozaj v štartovnom poli tuctom zástupná Moravská značka Tatra, skratka kde sa pozrieš Tatra alebo Tatry. Ďalším ale anglickým krásavcom bola 12 valcová Lagonda z roku 1937 dokonca s unikátnym rozvodom 2 OHC pána Františka Kudelu ďalšieho Moravaka. Ale aj tak bol najrýchlejší Walter Super 6 z roku 1930 s nebojácnym rytierom Petrom Volfom za volantom. Jemu stačí 6 valcov, na to aby mal najväčší vietor vo vlasoch. Rarít z druhého brehu Moravy bolo viacej, z Olomouca prišiel Luboš Pešak na originálnom nerenovovanom Astone Martin 19/98 z roku 1937, ale aj parný stroj Stanley Woodsd z roku 1916 s Ludvikom Ottom. Tato večne fučiaca mašina spotrebuje na 100 km jazdy 200 l vody 100 l petroleja a 10 l oleja.. Čo tak miesto elektriky a benzínu jazdiť na paru. To by nám ani Dunaj nestačil. Ani Slovač sa nezahanbila Martin Neubeller z Košic priniesol zo svojej veľkej zbierky 4 prekrásne vozidlá. Jedno krajšie ako druhé. Najkrajšia bola Issota Fraschini 8A z roku 1929.
Zraz okrem piatkového dažďa prebehol na jednotku. Personál hotela Morava nás obletoval ako maharadžov každý pribral minimálne 2 kg.. Páčilo sa nám aj v Pribylinskom Skanzene. Len konštatujem že asi cele Slovensko išlo dovolenkovať do Tatier. Cesty boli prepchaté motorkami, cyklistami a autami skoro ako v Prahe na Václavka. Takže nateraz Tatry a Marava zbohom o rok sme tam zas.

Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje
Autor: anonym
Dátum: 12. 7. 2020 o 20:14
Maroško,

je to presne naopak. Výnimka vyvracia pravidlo, inak je to logický nezmysel, veď si predsa inžinier.

Mišo
Autor: Pre pána inžilira Miška
Dátum: 12. 7. 2020 o 6:56

Miško výnimka potvrdzuje pravidlo!! Veď aj ty si študoval 5 rokov pokiaľ si získal akademický titul a niekto dostane titul k piatemu trdelníku!!

Ale pravda. Na starej haraburde by som Vás nestíhal predbehovať a fotiť!!
Autor: Mišo Uhrin
Dátum: 11. 7. 2020 o 20:37
Perfektné ako vždy. Akurát ten rok 1945 mi tam nejako nesedí - viď neiktoré obrázka napr s vozidlom Triumph z Nr historickou značkou alebo BMW...

Kontakt: marian@bazala.sk