Ako som v Tatrách lyžoval a nelyžoval.

11. 2. 2020 20:37

Nedeľa- Štrbské Pleso.
7,30 plné parkovisko. Zjazdovky super, ani nevadilo, že do múzea dopravných zariadení na Plese sa už kopu rokov nič neinvestovalo. Zjazdovky vydržali, tak do 10,30. Potom boli vyšúchane. Presunul som sa dole na storočnú lanovku a vlek, na ktorom mal ešte incident Černák a Dzurinda. A to je už doba!! Naša Stelluška zavelila na obed, začali sa tvoriť rady všade, tak som to zabalil. Štrbské, pekný skanzen s nahodenými paňulkami, ako na módnej prehliadku.
Pondelok.
V Tatrách nič neťahalo, tak som zamieril na Ždiar, ale tam bola taká fujavica, že mi odfúklo lyžiarky a ďalej do Poľska som nešiel. Stromy sa ohýbali, bal som sa že niečo padne na moju makovicu.

Utorok. Skalnaté Pleso.
Ráno Tatranská Lomnická klasika, nikto neberie info- linku, tak sa tam idem kuknúť. Cesta na parkovisko odhrnutá, ale neposypaná kameňom!! A to bola zábava. Traja mudrlanti s ŠPZ BL, šli pekne za sebou po parkovisku až hore na predposlednú terasu. Prvý postál v prudkom kopci, druhý tesne za nim a keď prvý skočil na brzdy, auto sa začalo nekontrolovane po ľade šmýkať dole, tresk do druhého, ten do tretieho pekná kuca paca!!! Ak by mali odstup, alebo bolo posypane, tak by sa nič nestalo ale, ale, ale.... Vyviezol som sa až na Skalnaté Pleso, ale po druhej jazde ma to prestalo baviť. Hore Fujavica a dole lepiaca vata. Nepamätám si čo bolo dole pri nástupe na oranžovú lanovku, ale teraz sú tam drevene foršne, bez snehu, ku ktorým sa prilepíte a ste rád, že sa neskydnete. Nejaký Tatranský zlepšovák na tupenie hrán!! Zbohom Tatry , na tento rok stačilo!!!
Ešte som sa zastavil nafotiť pútač- Ratrac za Demänovou. Okrem Kässbohreru som tam našiel aj na nabíjačku napojenú Teslu. Sedela v nej cela osádka, už asi 4 hod, pokiaľ si el. zázrak nabíjal baterky!!! Mali ŠPZ zo Švajčiarska. Možno do jari prídu domov.. Zlatý 100 oktánový benzín!!!

Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje

Kontakt: marian@bazala.sk