Nech žijú dedinské strediská!!!

27. 1. 2020 10:42

Piatok večer- Kokava Línia. Tak sme sa s vnučkou obetovali. Hujerovci zostali na drevenici degustovať, prinesené frndžalice a nás s Linduškou vyhnali lyžovať. Ani sme neprotestovali, menčester bol úžasný, rady žiadne, nálada super! Hviezdičky sa len tak kukali ako si poprdkávame na svahu!!! Na Kokave majú už meter snehu, miestami aj dva!! Asi zabehávajú nové delá a chcú lyžovať do mája. Lyžovalo sa super!!
Sobota- Látky Kočanda
Ránko mladé netopierčatá nacvičovali Flay Fit, zvyšok bacilonosičov sledoval Vlhovú, tak som zasa musel ísť mykať riťou na svah sám. Cez noc sa veľkému ratracu narodil malý krásny Kassbohrer. Vekom majú spolu asi 60 rokov, ale je to krásny kus histórie. Ten malý červený prďola pripravuje stopu pre bežcov. Lyžovalo sa fantasticky. Dedina je dedina, nikto tu nemá vetrovku Bogner s pravou kožušinou okolo krku, nikto sa nad nikoho nepovyšuje, nepredbehuje. Polovica svahu sa pozná. A v bufete fantastické parenice a nite priamo z JRD. Skrátka duševná pohoda a nie nerváky ako na Chopku!!!
Poobede- Kokava Línia, Linduška o 17.20 stráži vlek, aby bola prvá na vleku 17,25 to už nevydrží, obieha turniket, vezie sa hore. Do 18hod je nás asi 15 na svahu. Je hmla, ale opica lieta hore dole, jak odtrhnutá. Radosť sa na ňu kukať, ako reže zatáčky. Je mínus 9. Niečo mi mrzne na vleku. Okolo 19.30 nás babka začína cez telefón terorizovať, aby sme končili. Figu borovú, to je odpoveď jej milovanej vnučky. Lyžujeme do záverečnej pokiaľ nám ujo vlekár nezhasína svetlo na krajnom vleku, ale Linduša sa ešte pretlačila cez turniket na stredný posledný jazdiaci vlek o 20,03 hod. nás ťahá ešte hore, sme poslední na svahu. Hurá!!! Pekne som si ju vychoval. Aspoň bude večer perníkovej chalúpke ticho od babky!!!
Nedeľa- Kokava Línia. Slová o oblečení na týchto milených strediskách sa potvrdzujú po príchode autobusu so stredoškoláčkami z Hungarie. Na svahu to vyzeralo ako komparz z filmu z 90 rokov z minulého storočia. Dievčence asi vyrabovali školskú požičovňu, ktorá má najmenej 30 ročnú výstroj. Jednoklipsové lyžiarky sú samozrejmosť. Niektoré majú dokonca jednodielne vyprašivené kombinézy, ani jedna nemá helmu, len krásne brmbolcové čapice. Trochu zavadzajú na svahu, ale nevadí, aspoň sa máme na čo pozrieť. Majiteľ strediska p. Auxt mi priniesol 210 cm dlhé drevené 70 ročné lyže, že či to nechcem skúsiť. Žiaľ odmietol som. Koleno by to nevydržalo, ale zábava bola super!! Pohoda, klídek, tabaček.. Nech žijú dedinské strediská!!!

Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje
Autor: Peter
Dátum: 30. 1. 2020 o 10:58
Zdravím Vás a že ďakujeme za krásnu reklamu dedinských lyžiarskych stredísk a budeme sa ako vždy stále zlepšovať.
S pozdravom.
Sk i areál Látky Kočanda

Kontakt: marian@bazala.sk