Štyri dni krásnej lyžovačky na dedinských strediskách pod Poľanou a jeden posraný na Chopku.

21. 2. 2020 17:36


Nedeľa Látky - Kočanda. Bolo super, klasika, žiadny rad a výborná nálada. Požičal som aj lyže jednému snehuliakovi. Celkom mu sekli, usmieval sa cez celú hlavu. Nedeľné večerné lyžovanie pri hoteli Zerrenpach bolo zaujímavé, prvú hodinu sme sa lyžovali traja. Áno, na svahu sme boli traja lyžiari...
Pondelok a streda Kokava - Línia
Počasie trochu horšie, ale dobrú náladu dodali lyžiarske kurzy stredoškoláčok z Maďarska, bolo sa na čo pozerať. Ich lyžiarsky výstroj patril do minulého storočia, ale o to boli dievčiská krajšie. Zaujímalo by ma, ako sa vyzliekajú z tých starých kombinéz, keď si idu cvrknúť!! Na hlavách cyklistické helmy !!!Našlo sa aj niekoľko kaskadérov v modrých kombinézach, hore nohy do pluhu a šusom dole. Blbý a blbší na svahu. Bola sranda, bolo veselo.
Utorok Látky- Kočanda
Novinka z Jasnej, úprava svahu cez deň, dorazila aj na dediny!!
Ráno bol svah fakt tvrdý. Včera cez deň to povolilo, v noci primrzlo, menčester bol ľadový ako plech. Mne to nevadilo, ale prišli dievčence a šuhajkovia zo ZŠ Sebechleby, veru, pre nich to nebolo. Keď ujo ratrakár videl, ako sa trápia pri prvej jazde, sadol na pásak a pekne polovicu svahu upravil. Tak bola polovica mäkká pre mladšie a pre tie vyspelejšie, čo to už majú rady tvrdé, nechal druhú polovicu. To tvrdé pred obedom zmäklo, veď nič nevydrží tvrdé večne, a potom to bolo super. Pod Poľanou sa lyžuje bez radov a ľadu, nikto ti nešliape po lyžiach, nikto sa netlačí, nikto nepredbieha, len sa dookola lyžuješ do zblbnutia. Asi mi tie problémy chýbajú, preto idem vo štvrtok na Chopok.

Predpoveď SHMÚ, že všade bude slnko, vyšla pre celé Slovensko, len na Chopku bola nízka oblačnosť, fujavica, viditeľnosť tak po nos, k tomu 15 cm nového neupraveného snehu. Zjazdovky po hodine oráčina. Jediná zjazdovka, ktorá ako tak obstála, bola z Chopku dole do Krupovej cez Zadné dereše, ale zhora do polovice viditeľnosť tak 10m. Lyžiarov ako bĺch v Carihrade, veď mali západniari prázdniny!!! K tomu mi zamrzol foťák!! Brr Brrr Brr.. Ešte som si dodrbal koleno. Bolo mi to treba? Mohol som zostať na dedine.


Zobraziť celú galériu »

Diskusia ku galérii

pridať komentár
Meno*:
Email*:
Text:
emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon 
 * nepovinné údaje

Kontakt: marian@bazala.sk